Finałowy etap Konkursu wiedzy na temat atrakcji przyrodniczych i kulturowych na Historyczno-kulturowo-przyrodniczym szlaku wokół Tatr
Dnia 4 grudnia 2017 r. w siedzibie Związku Euroregion „Tatry” w Nowym Targu odbył się finałowy etap Konkursu wiedzy na temat atrakcji przyrodniczych i kulturowych na historyczno-kulturowo-przyrodniczym szlaku wokół Tatr realizowanego w ramach mikroprojektu pt. „Walory kulturowe i przyrodnicze pogranicza polsko-słowackiego” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.
Dnia 4 grudnia 2017 r. w siedzibie Związku Euroregion „Tatry” w Nowym Targu odbył się finałowy etap Konkursu wiedzy na temat atrakcji przyrodniczych i kulturowych na historyczno-kulturowo-przyrodniczym szlaku wokół Tatr realizowanego w ramach mikroprojektu pt. „Walory kulturowe i przyrodnicze pogranicza polsko-słowackiego” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020. W finałowym etapie Konkursu uczestniczyło po trzech uczniów z każdej szkoły biorącej udział w Konkursie, którzy za test napisany w etapie szkolnym uzyskali najwyższą ilość punktów. Łącznie w etapie finałowym uczestniczyło 12 uczniów. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 54 pytań oraz dodatkowo otrzymali do rozpoznania cztery fotografie przedstawiające obiekty kulturowe i przyrodnicze po polskiej i słowackiej stronie Historyczno-kulturowo-przyrodniczego szlaku wokół Tatr.
Na podstawie łącznej sumy punktów za test i
rozpoznanie obiektów na fotografiach jury wyłoniło laureatów konkursu:
I miejsce Zuzanna Udziela ze Szkoły Podstawowej Nr 6 w Nowym Targu, która otrzymała 50 pkt.
II miejsce
ex aequo Alżbeta Spesova ze Szkoły Podstawowej w Kieżmarku oraz Jakub
Urban ze Szkoły Podstawowej z Liptowskiego Mikulasza, którzy otrzymali po 45
punktów
III miejsce
Juraj Sykora ze Szkoły Podstawowej w Liptowskim Mikulaszu, który otrzymał 43 punkty.
Podczas sprawdzania testów przez jury uczestnicy konkursu zwiedzili nowotarski Rynek, Kościół św. Katarzyny oraz Muzeum Podhalańskie.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.
W dniu 20 maja 2022 r. gościliśmy w naszej siedzibie Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego.
W dniu 17 maja 2022 r. Związek Euroregion „Tatry” zorganizował kolejną konferencję prezentującą wpływ zrealizowanych wspólnych polsko-słowackich projektów z zakresu ochrony dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego na rozwój poszczególnych regionów.
Zapraszamy na wernisaż wystawy prac plastycznych Sylwii Mensfeld - laureatki Triennale Sztuki Naiwnej i Art Brut Pogranicza Polsko-Słowackiego im. Edwarda Sutora.
W dniu 13 maja 2022 r. w Orawskiej Bibliotece Publicznej w Jabłonce odbyła się konferencja pt. „Rozwój Orawy i okolic – wymiana doświadczeń na pograniczu polsko-słowackim” zorganizowana przez Związek Euroregion „Tatry”.
W dniu 20 kwietnia 2022r. w siedzibie Pienińskiego Parku Narodowego w Krościenku nad Dunajcem Związek Euroregion „Tatry” zorganizował konferencję pt. „Pieniny wspólna sprawa”.