Film fabularny pt. „Po drugiej stronie dnia” w reżyserii Macieja Sikorskiego stanowi część projektu realizowanego przez Fundację Budzenie Pasji, którego celem jest zmiana społecznej świadomości dotyczącej osób zmagających się z chorobami i zaburzeniami psychicznymi. Mimo, iż statystyki wydają się zatrważające – z badań wynika, iż 38,2% populacji Unii Europejskiej boryka się z zaburzeniami psychicznymi, świadomość społeczna na temat ich genezy i przebiegu pozostaje znikoma. Skutkiem jest stygmatyzacja chorujących osób, które niezrozumiane, odtrącone i pozbawione pomocy, stają się ofiarami wykluczenia co jedynie pogarsza ich stan. Film odważnie przełamuje bariery stawiane przed osobami z niepełnosprawnościami udowadniając, że drzemie w nich wielka wrażliwość, a prawdziwa sztuka nie powinna mieć ograniczeń.
Obok profesjonalnych aktorów (m.in. Michała „Miśka” Koterskiego) na ekranie zobaczymy artystów z teatru Exit. Powstał on w 2016 r. z inicjatywy Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i ich Przyjaciół „KLIKA”.
Głównym celem teatru jest aktywizacja osób z niepełnosprawnościami. Tworzy dla nich twórczą przestrzeń, stanowi wręcz rodzaj terapii. Pozwala uwolnić emocje przez akt twórczy. W teatrze pod okiem profesjonalistów działają osoby z niepełnosprawnościami fizycznymi jak i umysłowymi. Są skarbem, a ich niesłychana wrażliwość jest największym atutem „exitowych” produkcji. Do dziś Teatr zrealizował wiele spektakli teatralnych i 3 adaptacje filmowe („Hiob”, „Jonasz” i „Tobiasz”). Prezentowane były w Polsce i Europie umożliwiając uczestnikom bezpośrednią konfrontację z niepełnosprawnością. Spotkanie, rozmowa, budowanie relacji z widzami są najważniejszymi celami Teatru.
Film
„Po drugiej stronie dnia” jest odpowiedni dla młodzieży licealnej oraz widzów
pełnoletnich.
Organizatorem wydarzenia jest Związek Euroregion "Tatry" i Teatr EXIT.
Wstęp wolny.