2017-09-04
W dniach 11-12 września 2017 r. w Kieżmarku na Słowacji odbędzie się Forum Miast Euroregionu "Tatry".
Zdruzenie Euroregion Tatry oraz Związek Euroregion "Tatry" serdecznie zapraszają do udziału w Forum Miast Euroregionu "Tatry", które odbędzie się w dniach 11-12 września 2017 r. w Hotelu Hviezdoslav w Kieżmaku, Główny Plac 95/49.
Podczas Forum poszczególne polskie i słowackie miasta-członkowie Euroregionu "Tatry" zaprezentują mało znane walory przyrodnicze i kulturowe. Uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z bogactwem przyrodniczym i kulturowym występującym na obszarze Euroregionu "Tatry".
Zaprezentowane podczas Form referaty będą opublikowane w specjalnym wydaniu polsko-słowackiego Rocznika Euroregionu "Tatry" Pogranicze Polsko-Słowackie, którego wydanie planowane jest na grudzień br.
Forum Miast Euroregionu "Tatry" realizowane jest w ramach mikroprojektu pt. "Walory kulturowe i przyrodnicze pogranicza polsko-słowackiego" współfinansowanego przez Unię Europejska z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.
