Seminarium pt. "Polityka historyczna w kontaktach z partnerami zagranicznymi".
Dnia 27 czerwca 2017 r. w Warszawie odbyło się seminarium pt. "Polityka historyczna w kontaktach z partnerami zagranicznymi", które zorganizował Zespół zadaniowy ds. promocji Polski na szczeblu samorządowym i obywatelskim, któremu przewodniczy Sekretarz Stanu w MSWiA, Sebastian Chwałek.
Dnia 27 czerwca 2017 r. w Warszawie odbyło się seminarium pt. "Polityka historyczna w kontaktach z partnerami zagranicznymi", które zorganizował Zespół zadaniowy ds. promocji Polski na szczeblu samorządowym i obywatelskim, któremu przewodniczy Sekretarz Stanu w MSWiA, Sebastian Chwałek. W seminarium udział wzięli przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych, w tym Sekretarz Stanu w MSZ – Jan Dziedziczak, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz specjaliści z zakresu historii i polityki historycznej oraz przedstawiciele instytucji rządowych i samorządowych z całej Polski. Związek Euroregion "Tatry" reprezentował Przewodniczący Rady Bogusław Waksmundzki.
- Polityka historyczna stanowi jedną z fundamentalnych zasad funkcjonowania naszego państwa - powiedział Sekretarz Stanu w MSWiA, Sebastian Chwałek na wtorkowym seminarium ,,Polityka historyczna w kontaktach z partnerami zagranicznymi”.
Podczas seminarium uczestnicy obradowali w dwóch panelach: panel pierwszy dotyczył priorytetów polityki historycznej, w szczególności w dyplomacji, natomiasta drugi panel obejmował działania promocyjne z naciskiem na historyczny aspekt kreowania wizerunku Polski.
Głównym przesłaniem wykładów było uświadomienie odbiorcom, że naszym priorytetem i obywatelskim obowiązkiem jest budowanie wizerunku Polski - kraju, o wielkim potencjale, bogatej historii i kulturze - jako ważnego partnera w kontaktach politycznych, społeczno-gospodarczych i kulturalnych.
W trakcie seminarium uczestnicy mieli okazję do zaprezentowania własnych doświadczeń i realizowanych projektów, które będą pomocne w przyszłym udoskonalaniu strategii polityki historycznej kraju.
W dniu 6 czerwca 2022 r. Związek Euroregion „Tatry” zorganizował ostatnią już konferencję prezentującą wpływ zrealizowanych wspólnych polsko-słowackich projektów z zakresu ochrony dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego na rozwój poszczególnych regionów.
Wystawa prezentowana jest w Ośrodku Współpracy Polsko-Słowackiej w Nowym Targu, ul. Sobieskiego 2 do dnia 30 czerwca 2022 r. w godz. 8.00-15.00
Oddajemy w Państwa ręce katalog indywidualnej wystawy malarstwa Sylwii Mensfeld z Nowego Targu, która została laureatką czwartej edycji konkonkursue twórczości artystów nieprofesjonalnych w ramach Triennale Sztuki Naiwnej i Art Brut Pogranicza Polsko-Słowackiego im. Edwarda Sutora.
W dniu 31 maja 2022 r. w Ośrodku Współpracy Polsko-Słowackiej odbył się wernisaż wystawy malarstwa Sylwii Mensfeld – laureatki Triennale Sztuki Naiwnej i Art Brut Pogranicza Polsko-Słowackiego im. Edwarda Sutora.
W dniu 20 maja 2022 r. gościliśmy w naszej siedzibie Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego.