Seminarium pt. "Polityka historyczna w kontaktach z partnerami zagranicznymi".
Dnia 27 czerwca 2017 r. w Warszawie odbyło się seminarium pt. "Polityka historyczna w kontaktach z partnerami zagranicznymi", które zorganizował Zespół zadaniowy ds. promocji Polski na szczeblu samorządowym i obywatelskim, któremu przewodniczy Sekretarz Stanu w MSWiA, Sebastian Chwałek.
Dnia 27 czerwca 2017 r. w Warszawie odbyło się seminarium pt. "Polityka historyczna w kontaktach z partnerami zagranicznymi", które zorganizował Zespół zadaniowy ds. promocji Polski na szczeblu samorządowym i obywatelskim, któremu przewodniczy Sekretarz Stanu w MSWiA, Sebastian Chwałek. W seminarium udział wzięli przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych, w tym Sekretarz Stanu w MSZ – Jan Dziedziczak, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz specjaliści z zakresu historii i polityki historycznej oraz przedstawiciele instytucji rządowych i samorządowych z całej Polski. Związek Euroregion "Tatry" reprezentował Przewodniczący Rady Bogusław Waksmundzki.
- Polityka historyczna stanowi jedną z fundamentalnych zasad funkcjonowania naszego państwa - powiedział Sekretarz Stanu w MSWiA, Sebastian Chwałek na wtorkowym seminarium ,,Polityka historyczna w kontaktach z partnerami zagranicznymi”.
Podczas seminarium uczestnicy obradowali w dwóch panelach: panel pierwszy dotyczył priorytetów polityki historycznej, w szczególności w dyplomacji, natomiasta drugi panel obejmował działania promocyjne z naciskiem na historyczny aspekt kreowania wizerunku Polski.
Głównym przesłaniem wykładów było uświadomienie odbiorcom, że naszym priorytetem i obywatelskim obowiązkiem jest budowanie wizerunku Polski - kraju, o wielkim potencjale, bogatej historii i kulturze - jako ważnego partnera w kontaktach politycznych, społeczno-gospodarczych i kulturalnych.
W trakcie seminarium uczestnicy mieli okazję do zaprezentowania własnych doświadczeń i realizowanych projektów, które będą pomocne w przyszłym udoskonalaniu strategii polityki historycznej kraju.
W dniu 16.09.2024 r. w formie online odbyło się pierwsze spotkanie partnerów projektu pt. „Bezpieczne i ekologiczne pogranicze” realizowanego w ramach programu Interreg Polska-Słowacja 2021-2027.
W dniu 18 lipca 2024 r. w sali rycerskiej Orawskiego Zamku na Słowacji została uroczyście podpisana Umowa partnerska na realizację projektu pt. „Bezpieczne i ekologiczne pogranicze” w ramach programu Interreg Polska-Słowacja 2021-2027.
Miło nam poinformować, że w dniu 15 lipca 2024 r. w siedzibie Związku Euroregion „Tatry” w Nowym Targu nastąpiło uroczyste podpisanie Umowy partnerskiej na realizację projektu pt. „Circium i Słowacki Watykan. Ochrona i rewitalizacja zabytków sakralnych i miejsc wokół nich” w ramach programu Interreg Polska-Słowacja 2021-2027.
W dniu 10 maja 2024 r. Związek Euroregion „Tatry” wspólnie z Europejskim Ugrupowaniem Współpracy Terytorialnej TATRY z o.o. oraz Komendą Powiatową Policji w Nowym Targu zorganizował konferencję pn. „Wiedza kluczem do bezpieczeństwa”, która odbyła się w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Transgranicznym Centrum Edukacji Euroregionu „Tatry" w Nowym Targu.
Związek Euroregion „Tatry”, Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej TATRY z o.o. oraz Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu serdecznie zapraszają na konferencję pn. „Wiedza kluczem do bezpieczeństwa”, która odbędzie się dnia 10 maja 2024 r. w Transgranicznym Centrum Edukacji Euroregionu „Tatry” w Nowym Targu , ul. Sobieskiego 2.