Rocznik Pogranicze Polsko-Słowackie 2010-2012
Rocznik „Pogranicze Polsko-Słowackie”, który ukazuje się od 2002 roku, dokumentuje wspólne działania Transgranicznego Związku Euroregionu „Tatry”, opisuje dokonujące się procesy społeczno-gospodarcze i kulturalne, a zarazem stara się przybliżać historię i wspólne dziedzictwo pogranicza położonego wokół Tatr. Kryzys, który obserwujemy w Europie, odbił się również na naszym skromnym polu wydawniczym – z powodu braku środków finansowych, szósty numer naszego periodyku ukazuje się z rocznym opóźnieniem i obejmuje wyjątkowo długi okres czasu, lata 2010–2012. W związku z tym publikacja jest obszerniejsza i w nowej szacie graficznej, która, mamy nadzieję, spodoba się naszym Czytelnikom. Pozostajemy jednak wierni tradycji i założeniom, które wytyczyliśmy sobie na początku naszej działalności wydawniczej.
wyd. Związek Euroregion „Tatry”, ss. 228, Nowy Targ 2013
Nasze sprawy to przegląd najważniejszych działań i projektów własnych Euroregioniu „Tatry”. Teresa Siaśkiewicz pisze o mikroprojektach realizowanych w ramach parasolowego Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007–2013
, dofinansowanych z
Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a Jana Majorová Garstková opisuje projekty realizowane przez Stowarzyszenie Region „Tatry” dofinansowane z Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Rozwoju Regionalnego Republiki Słowackiej. Agnieszka Pyzowska, w obszernej relacji, podsumowuje własny projekt Związku Euroregion „Tatry” pod tytułem Spotkanie siedmiu kultur pogranicza polsko-słowackiego „Od Ladislava Mednyánszkeho do Jana Kantego Pawluśkiewicza”. Obok artykułu pomieszczamy wiersz Stanisława Apostoła Ladislav Mednyánszky, poświęcony patronowi projektu. Artykuł Agnieszki Pyzowskiej Od Euroregionu „Tatry” do Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej TATRY z o.o. to sprawozdanie z realizacji z projektu, który buduje przyszłość i nową jakość współpracy polsko-słowackiej w strukturach Unii Europejskiej.
Rocznik tradycyjnie zamyka Witryna, prezentująca publikacje Związku oraz wykaz władz i członków Euroregionu „Tatry”.
Rocznik Pogranicze Polsko-Słowackie 2010-2012 został przygotowany i wydany w ramach mikroprojektu pt. Partnerska współpraca transgraniczna Euroregionu "Tatry", współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

Pokaz filmu oraz spotkanie z reżyserem Tomaszem Magierskim odbędą się w dniu 6 czerwca 2023 r. o godz. 18:00 w Transgranicznym Centrum Edukacji Euroregionu "Tatry" w Nowym Targu, ul. Sobieskiego 2.
Po kilku latach przerwy, polskie Ministerstwo Rozwoju i Technologii we współpracy z Ministerstwem Gospodarki Republiki Słowackiej wznowiły rozmowy na temat dalszego rozwoju relacji gospodarczych pomiędzy Polską i Słowacją.
Podczas XXIX Kongresu Związku Euroregionu „Tatry”, który odbył się w dniu 21 kwietnia 2023 r. w Ośrodku Współpracy Polsko-Słowackiej Nowym Targu, do grona członków Związku przyjęto Województwo Małopolskie, Powiat Myślenicki i Gminę Zawoja.
W dniu 21 kwietnia 2023 r. w Ośrodku Współpracy Polsko-Słowackiej w Nowym Targu odbędzie się XXIX Kongres Związku Euroregion "Tatry".