Finisaż wystawy malarstwa Miroslava Potomy i Stefana Telepa
W dniu 10 stycznia 2012 r. w Ośrodku Współpracy Polsko-Słowackiej w Nowym Targu odbył się finisaż wystawy malarstwa Miroslava Potomy i Stefana Telepa. To już kolejna wystawa z cyklu Artyści pogranicza polsko-słowackiego, podczas którego przybliżamy publiczności twórczość uznanych i docenionych już autorów z Polski i Słowacji oraz tych, którzy wciąż czekają na odkrycie. Tym razem do zaprezentowania swojego malarstwa podczas wspólnej wystawy zaprosiliśmy Miroslava Potomę i Stefana Telepa, laureatów pierwszego miejsca Biennale Sztuki Naiwnej i Art Brut Pogranicza Polsko-Słowackiego im. Edwarda Sutora.
W dniu 10 stycznia 2012 r. w Ośrodku Współpracy Polsko-Słowackiej w Nowym Targu odbył się finisaż wystawy malarstwa Miroslava Potomy i Stefana Telepa.
To już kolejna wystawa z cyklu Artyści pogranicza polsko-słowackiego,
podczas którego przybliżamy publiczności twórczość uznanych i docenionych już autorów z Polski i Słowacji oraz tych, którzy wciąż czekają na odkrycie. Tym razem do zaprezentowania swojego malarstwa podczas wspólnej wystawy zaprosiliśmy Miroslava Potomę i Stefana Telepa, laureatów pierwszego miejsca Biennale Sztuki Naiwnej i Art Brut Pogranicza Polsko-Słowackiego im. Edwarda Sutora. W spotkaniu uczestniczyli goście z Polski i Słowacji, m.in. Wicekonsul Generalny Republiki Słowackiej Tomás Kašaj i Burmistrz Miasta Nowego Targu Marek Fryźlewicz.
Podczas finisażu Dyrektor biura Związku Euroregion "Tatry" Antoni Nowak ogłosił rozpoczęcie II Biennale Sztuki Naiwnej i Art Brut Pogranicza Polsko-Słowackiego im. Edwarda Sutora. Ma ono na celu prezentowanie
szerokiej publiczności amatorskiej twórczości z kręgu malarstwa i rzeźby naiwnej i art brut, o
dkrywanie oraz popularyzację nowych i oryginalnych indywidualności twórczych z pogranicza polsko-słowackiego, a także p
ropagowanie twórczości patrona biennale, wybitnego nowotarskiego rzeźbiarza Edwarda Sutora.
W ramach biennale odbywają się będą:
konkurs twórczości artystów amatorów a kręgu sztuki naiwnej i art brut,
wystawy pokonkursowe w Polsce i na Słowacji oraz
monograficzna wystawa laureata konkursu.
Do udziału w konkursie zapraszamy
artystów amatorów, reprezentujących nurt sztuki naiwnej i art brut i zamieszkałych lub tworzących na obszarze pogranicza polsko-słowackiego. Ich prace mogą być zgłaszane przez instytucje kultury, galerie, muzea, stowarzyszenia, kolekcjonerów lub indywidualnie. Szczegółowe informacje zawiera regulamin biennale, który wraz z kartą zgłoszenia zamieszczamy poniżej.
Wystawę można oglądać jeszcze do 20 stycznia, w godzinach 9.00-16.00. Serdecznie zapraszamy! Zachęcamy również do zapoznania się z katalogiem wystawy, dostępnym również
w
wersji elektronicznej.

Karta zgłoszenia udziału w Biennale (0.72 MB)
word

Katalog wystawy malarstwa Miroslava Potomy i Stefana Telepa (1.61 MB)
pdf

Regulamin II Biennale Sztuki Nawinej i Art Brut Pogranicza Polsko-Słowackiego im. Edwarda Sutora (0.24 MB)
pdf
Zobacz inne
W dniach 28-29 listopada 2023 r. w Muszynie odbyło się V posiedzenie Komitetu Monitorującego Program Interreg Polska-Słowacja 2021-2027, podczas którego Związek Euroregion „Tarty” reprezentował Dyrektor Michał Stawarski.
Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej TATRY z o.o. (FMP TATRY) w dniu 16.10.2023 r. ogłosiło pierwszy nabór wniosków o dofinansowanie małych projektów w ramach priorytetu 3. Twórcze i atrakcyjne turystycznie Pogranicze programu Interreg Poland - Slovakia 2021-2027.
W dniu 7 października 2023 r. gościliśmy Konsul Generalną Republiki Słowackiej w Krakowie Zlatę Šipošovą.
Z głębokim smutkiem i żalem przyjęlismy wiadomość, że w dniu 8 października 2023 r. zmarł Franciszek Payerhin
Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej TATRY z o.o. poszukuje kandydata/kandydatki na pracownika do Działu Funduszu Małych Projektów Programu Interreg Polska-Słowacja 2021-2027 na stanowisko: Specjalista ds. obsługi małych projektów. Miejsce pracy: Słowacja, Kieżmark