Biennale Sztuki Naiwnej i Art Brut Pogranicza Polsko-Słowackiego im. Edwarda Sutora - II etap oceny prac
Dnia 22 marca 2013 r. w siedzibie Euroregionu "Tatry" w Nowym Targu odbyło się posiedzenie jury konkursu twórczości artystów amatorów z kręgu sztuki naiwnej i art brut, organizowanego w ramach Biennale Sztuki Naiwnej i Art Brut Pogranicza Polsko-Słowackiego im. Edwarda Sutora. Jury zakwalifikowało prace na wystawę pokonkursową oraz przyznało nagrody.
Dnia 22 marca 2013 r. w siedzibie Euroregionu "Tatry" w Nowym Targu odbyło się posiedzenie jury konkursu twórczości artystów amatorów z kręgu sztuki naiwnej i art brut, organizowanego w ramach Biennale Sztuki Naiwnej i Art Brut Pogranicza Polsko-Słowackiego im. Edwarda Sutora. Jury zakwalifikowało prace na wystawę pokonkursową, których wykaz publikujemy poniżej, oraz przyznało nagrody:
I nagrodę dla Krzysztofa Wojnickiego
za obrazy pt.: „Antylopa”, „Dzięcioł na drzewie”, „Bocian i żaba, „Jaskółka”
II nagrodę dla Anny Jankovskiej
za obrazy pt.: „ Ja som bača veľmi starý... ”, „Hore nad dedinú zemani bohatí...”, „ Čerešničky, čerešne, vy ste sa mi ...”, “Chodíme, chodíme hore po dedine...”
III nagrodę dla Oľgi Sedláčkovej

Związek Euroregion „Tatry” we współpracy z Polskim Związkiem Narciarstwa oraz Zespołem Szkół Mistrzostwa Sportowego im. Stanisława Marusarza w Zakopanem zorganizował w dniu 22 grudnia 2020 r. w Centrum Narciarstwa Biegowego w Klikuszowej zawody w biegach narciarskich.
W dniu 9 grudnia 2020 r. odbyło się posiedzenie Rady Związku Euroregion "Tatry".
W ramach projektu pn. Transgraniczne Centrum Edukacji Euroregionu „Tatry” rozpoczęto realizację cyklu specjalistycznych szkoleń, których celem jest podniesienie kompetencji niezbędnych do prawidłowego przygotowania i realizacji transgranicznych projektów.
W dniach 1-2 październik 2020 r. w Raciborzu odbyło się XXVII Forum Polskich Regionów Granicznych.



