Aktualności

Odznaczenie dla Związku Euroregion "Tatry" //2010-11-12
Odznaczenie dla Związku Euroregion "Tatry"
Rada Miasta Nowego Targu nadała Euroregionowi "Tatry" Medal za szczególne zasługi dla Miasta Nowego Targu.
Nabór na ekspertów/konsultantów w zakresie wspierania organizacji pozarządowych //2010-11-12
Nabór na ekspertów/konsultantów w zakresie wspierania organizacji pozarządowych
W związku z budowaniem sieci ekspertów wspierających rozwój organizacji pozarządowych i podmiotów ekonomii społecznej w regionie oświęcimskim (powiaty: chrzanowski, olkuski, oświęcimski i wadowicki) oraz tatrzańskim (powiaty: nowotarski, tatrzański i suski) Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych ogłasza nabór na ekspertów/konsultantów.
IX Słowacko-Polskie Forum Gospodarcze //2010-11-12
IX Słowacko-Polskie Forum Gospodarcze
Združenie Región „Tatry“ w Kieżmarku zaprasza na IX Słowacko-Polskie Forum Gospodarcze, które odbędzie się 18 listopada 2010 r. w Spiskiej Nowej Wsi. Patronat hnorowy nad tegorocznym forum objął Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej na Słowacji Jego Ekscelencja Andrzej Krawczyk.
Wizyta Minister Elżbiety Bieńkowskiej //2010-11-09
Wizyta Minister Elżbiety Bieńkowskiej
W dniu 08.11.2010 r. w Ośrodku Współpracy Polsko-Słowackiej w Nowym Targu gościliśmy Minister Rozwoju Regionalnego Elżbietę Bieńkowską. Podczas spotkania Przewodniczący Rady Związku Euroregion "Tatry" Wendelin Haber wręczył Pani Minister okolicznościowy medal z okazji jubileuszu 15-lecia Euroregionu "Tatry".
II etap oceny prac zakwalifikowanych do Biennale Sztuki Naiwnej i Art Brut Pogranicza Polsko-Słowackiego im. Edwarda Sutora //2010-10-12
II etap oceny prac zakwalifikowanych do Biennale Sztuki Naiwnej i Art Brut Pogranicza Polsko-Słowackiego im. Edwarda Sutora
Związek Euroregion „Tatry” informuje, iż na posiedzeniu w dniu 08.10.2010 r. jury dokonało II etapu oceny prac zakwalifikowanych do konkursu twórczości artystów amatorów z kręgu sztuki naiwnej i art brut, organizowanego w ramach Biennale Sztuki Naiwnej i Art Brut Pogranicza Polsko-Słowackiego im. Edwarda Sutora. Jury wybrało prace na wystawę pokonkursową oraz przyznało nagrody i wyróżnienia.
Wydawnictwo albumowe pt. "Edward Sutor. Rzeźbiarskie wizje" //2010-10-08
Wydawnictwo albumowe pt. "Edward Sutor. Rzeźbiarskie wizje"
Na kartach książki pt. "Edward Sutor. Rzeźbiarskie wizje" autorstwa Antoniego Nowaka odnajdujemy tajemniczy świat wybitnego nowotarskiego artysty „obdarzonego wyjątkową wrażliwością outsidera, odmieńca naznaczonego niepełnosprawnością, żyjącego we własnym hermetycznym świecie wyobraźni, który tworzył swoje rzeźbiarskie wizje poza uznanymi i powszechnie obowiązującymi wartościami kultury”.
Posiedzenie Rady Związku Euroregion "Tatry" //2010-10-04
Posiedzenie Rady Związku Euroregion "Tatry"
Dnia 30 września 2010 r. o godz. 15.00 w siedzibie Związku Euroregion "Tatry" w Nowym Targu, ul.Sobieskiego 2 odbyło się posiedzenie Rady Związku Euroregion "Tatry".
Promocja książki pt. Edward Sutor. Rzeźbiarskie wizje //2010-09-24
Promocja książki pt. Edward Sutor. Rzeźbiarskie wizje
Związek Euroregion "Tatry" serdecznie zaprasza na promocję książki pt. "Edward Sutor. Rzeźbiarskie wizje", która odbedzie się 30 września 2010 roku o godzinie 17.00 w Ośrodku Współpracy Polsko-Słowackiej w Nowym Targu, ul. Sobieskiego 2.
Prezentacja tradycyjnego rzemiosła, folkloru i kuchni siedmiu kultur pogranicza polsko-słowackiego na dziedzińcu Zamku w Kieżmarku //2010-09-16
Prezentacja tradycyjnego rzemiosła, folkloru i kuchni siedmiu kultur pogranicza polsko-słowackiego na dziedzińcu Zamku w Kieżmarku
Na odnowionym dziedzińcu Zamku w Kieżmarku 12 września 2010 roku Muzeum w Kieżmarku zorganizowało kolejną prezentację rzemiosła, folkloru i tradycyjnej kuchni siedmiu kultur pogranicza polsko-słowackiego.
Polsko-słowacki „Pejzaż horyzontalny” //2010-09-16
Polsko-słowacki „Pejzaż horyzontalny”
W niedzielny wieczór 12 września na dziedzińcu zamku w Kieżmarku podczas koncertu pt. "Motywy różnych kultur pogranicza polsko-słowackiego" zabrzmiały kompozycje Jana Kantego Pawluśkiewicza.