Aktualności

Wystawa "15 lat Euroregionu "Tatry" //2010-07-29
Wystawa "15 lat Euroregionu "Tatry"
Zapraszamy do obejrzenia wystawy prezentującej najważniejsze inicjatywy i przedsiewzięcia Euroregionu "Tatry".
Prezentacja tradycyjnego rzemiosła, folkloru i kuchni siedmiu kultur pogranicza polsko-słowackiego na nowotarskim rynku //2010-07-28
Prezentacja tradycyjnego rzemiosła, folkloru i kuchni siedmiu kultur pogranicza polsko-słowackiego na nowotarskim rynku
W czwartek 22 lipca na nowotarski rynek powróciła atmosfera dawnych podhalańskich jarmarków i przedstawiciele siedmiu kultur, które w ciągu wieków zamieszkiwali ziemie leżące u podnóża Tatr.
Dokumentalny film pt. "Łączą nas Tatry" //2010-07-28
Dokumentalny film pt. "Łączą nas Tatry"
Dokumentalny film pt. "Łączą nas Tatry" to nie tylko kompendium wiedzy o działalności Euroregionu „Tatry” i różnorodnych rezultatach piętnastoletniej współpracy transgranicznej w Euroregionie „Tatry”. Jest on również wędrówką po polsko-słowackim pograniczu i rozpościerających się wokół Tatr historyczno-geograficznych krainach: Podhalu, Orawie, Spiszu, Liptowie i ziemi sądeckiej. Przybliża i przypomina o niezwykłej różnorodności i bogactwie przyrody, kultury, tradycji i historii tego obszaru.
Rocznik POGRANICZE POLSKO-SŁOWACKIE 2008-2009 //2010-07-28
Rocznik POGRANICZE POLSKO-SŁOWACKIE 2008-2009
Najnowsze wydanie dwujęzycznego rocznika Pogranicze Polsko-Słowackie stanowi podsumowanie i prezentację rezultatów piętnastoletniej transgranicznej współpracy Euroregionu „Tatry”.
Konferencja "15 lat Euroregionu "Tatry" - od stowarzyszenia do Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej" //2010-07-27
Konferencja "15 lat Euroregionu "Tatry" - od stowarzyszenia do Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej"
W dniu 22 lipca 2010 r. o godzinie 16.00 w Ośrodku Współpracy Polsko-Słowackiej w Nowym Targu odbyła się konferencja pt. "15 lat Euroregionu „Tatry” – Od stowarzyszenia do Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej".
Nadzwyczajny Kongres Transgranicznego Związku Euroregion "Tatry" //2010-07-27
Nadzwyczajny Kongres Transgranicznego Związku Euroregion "Tatry"
Dnia 22 lipca 2010 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu z okazji jubileuszu 15-lecia Euroregionu „Tatry” odbył się Nadzwyczajny Kongres Transgranicznego Związku Euroregion „Tatry”.
Jubileusz 15-lecia Euroregionu "Tatry" //2010-07-11
Jubileusz 15-lecia Euroregionu "Tatry"
W dniach 22-23 lipca 2010 r. odbędą się uroczyste obchody jubileuszu 15-lecia Euroregionu "Tatry". W czwartek 22 lipca w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu o godzinie 11.00 obradować będzie Nadzwyczajny Kongres Transgranicznego Związku Euroregion "Tatry". Następnie o godzinie 16.00 w Ośrodku Współpracy Polsko-Słowackiej w Nowym Targu odbędzie się konferencja pt. "15 lat Euroregionu "Tatry" - od stowarzyszenia do Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej, której towarzyszyć będzie wystawa prezentująca rezultaty polsko-słowackiej współpracy transgranicznej. W piątek 23 lipca na dziedzińcu zamku w Kieżmarku zorganizowany zostanie uroczysty koncert z udziałem polskich i słowackich wykonawców.
Nowa strona internetowa Euroregionu "Tatry" //2010-07-02
Nowa strona internetowa Euroregionu "Tatry"
Witamy w nowym, polsko-słowackim serwisie internetowym Euroregionu „Tatry” www.euroregion-tatry.eu Umożliwia on bezpośredni dostęp do informacji na temat działalności Euroregionu „Tatry” i polsko-słowackiej współpracy transgranicznej.
Wystawa prac Słowacko-Polskiego Konkursu Plastyczno-Literackiego pt. Śladami Ladislava Mednyanszkeho //2010-07-01
Wystawa prac Słowacko-Polskiego Konkursu Plastyczno-Literackiego pt. Śladami Ladislava Mednyanszkeho
W dniu 21 czerwca 2010 r. w Ośrodku Współpracy Polsko-Słowackiej w Nowym Targu odbył się wernisaż wystawy prac Słowacko-Polskiego Konkursu Plastyczno-Literackiego pt. "Śladami Ladislava Mednyánszkeho". Konkurs został ogłoszony w październiku 2009 roku przez Združenie Region „Tatry” w ramach projektu pt. Spotkanie siedmiu kultur pogranicza polsko-słowackiego „Od Ladislava Mednyánszkeho do Jana Kantego Pawluśkiewicza”.