Aktualności

IX Słowacko-Polskie Forum Gospodarcze Euroregionu "Tatry" //2010-11-28
IX Słowacko-Polskie Forum Gospodarcze Euroregionu "Tatry"
W dniu 18 listopada 2010 r. w Spiskiej Nowej Wsi odbyło się IX Słowacko-Polskie Forum Gospodarcze pod patronatem honorowy Ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej na Słowacji Jego Ekscelencji Andrzeja Krawczyka. Tematyka tegorocznego forum dotyczyła prowadzenia przez słowackie firmy działalności gospodarczej w Polsce.
Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej //2010-11-25
Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej
Informujemy, iż w Zakopanem rozpoczął swoją działalność Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej.
Wernisaż wystawy pokonkursowej w ramach Biennale Sztuki Naiwnej i Art Brut Pogranicza Polsko-Słowackiego im. Edwarda Sutora //2010-11-15
Wernisaż wystawy pokonkursowej w ramach Biennale Sztuki Naiwnej i Art Brut Pogranicza Polsko-Słowackiego im. Edwarda Sutora
Zapraszamy na wernisaż wystawy pokonkursowej w ramach Biennale Sztuki Naiwnej i Art Brut Pogranicza Polsko-Słowackiego im. Edwarda Sutora, który odbędzie się 24 listopada 2010 roku o godzinie 13.00 w Ośrodku Współpracy Polsko-Słowackiej w Nowym Targu.
Odznaczenie dla Związku Euroregion "Tatry" //2010-11-12
Odznaczenie dla Związku Euroregion "Tatry"
Rada Miasta Nowego Targu nadała Euroregionowi "Tatry" Medal za szczególne zasługi dla Miasta Nowego Targu.
Nabór na ekspertów/konsultantów w zakresie wspierania organizacji pozarządowych //2010-11-12
Nabór na ekspertów/konsultantów w zakresie wspierania organizacji pozarządowych
W związku z budowaniem sieci ekspertów wspierających rozwój organizacji pozarządowych i podmiotów ekonomii społecznej w regionie oświęcimskim (powiaty: chrzanowski, olkuski, oświęcimski i wadowicki) oraz tatrzańskim (powiaty: nowotarski, tatrzański i suski) Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych ogłasza nabór na ekspertów/konsultantów.
IX Słowacko-Polskie Forum Gospodarcze //2010-11-12
IX Słowacko-Polskie Forum Gospodarcze
Združenie Región „Tatry“ w Kieżmarku zaprasza na IX Słowacko-Polskie Forum Gospodarcze, które odbędzie się 18 listopada 2010 r. w Spiskiej Nowej Wsi. Patronat hnorowy nad tegorocznym forum objął Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej na Słowacji Jego Ekscelencja Andrzej Krawczyk.
Wizyta Minister Elżbiety Bieńkowskiej //2010-11-09
Wizyta Minister Elżbiety Bieńkowskiej
W dniu 08.11.2010 r. w Ośrodku Współpracy Polsko-Słowackiej w Nowym Targu gościliśmy Minister Rozwoju Regionalnego Elżbietę Bieńkowską. Podczas spotkania Przewodniczący Rady Związku Euroregion "Tatry" Wendelin Haber wręczył Pani Minister okolicznościowy medal z okazji jubileuszu 15-lecia Euroregionu "Tatry".
II etap oceny prac zakwalifikowanych do Biennale Sztuki Naiwnej i Art Brut Pogranicza Polsko-Słowackiego im. Edwarda Sutora //2010-10-12
II etap oceny prac zakwalifikowanych do Biennale Sztuki Naiwnej i Art Brut Pogranicza Polsko-Słowackiego im. Edwarda Sutora
Związek Euroregion „Tatry” informuje, iż na posiedzeniu w dniu 08.10.2010 r. jury dokonało II etapu oceny prac zakwalifikowanych do konkursu twórczości artystów amatorów z kręgu sztuki naiwnej i art brut, organizowanego w ramach Biennale Sztuki Naiwnej i Art Brut Pogranicza Polsko-Słowackiego im. Edwarda Sutora. Jury wybrało prace na wystawę pokonkursową oraz przyznało nagrody i wyróżnienia.
Wydawnictwo albumowe pt. "Edward Sutor. Rzeźbiarskie wizje" //2010-10-08
Wydawnictwo albumowe pt. "Edward Sutor. Rzeźbiarskie wizje"
Na kartach książki pt. "Edward Sutor. Rzeźbiarskie wizje" autorstwa Antoniego Nowaka odnajdujemy tajemniczy świat wybitnego nowotarskiego artysty „obdarzonego wyjątkową wrażliwością outsidera, odmieńca naznaczonego niepełnosprawnością, żyjącego we własnym hermetycznym świecie wyobraźni, który tworzył swoje rzeźbiarskie wizje poza uznanymi i powszechnie obowiązującymi wartościami kultury”.
Posiedzenie Rady Związku Euroregion "Tatry" //2010-10-04
Posiedzenie Rady Związku Euroregion "Tatry"
Dnia 30 września 2010 r. o godz. 15.00 w siedzibie Związku Euroregion "Tatry" w Nowym Targu, ul.Sobieskiego 2 odbyło się posiedzenie Rady Związku Euroregion "Tatry".