resetpowiększdrukuj

Biennale 2010-2011

Laureaci Biennale i ich prace
Laureaci Biennale i ich prace
Przybliżamy sylwetki laureatów Biennale Sztuki Naiwnej i Art Brut Pogranicza Polsko-Słowackiego im. Edward Sutora oraz prezentujemy ich nagrodzone i wyróżnione prace.
Katalog wystawy laureatów Biennale
Katalog wystawy laureatów Biennale
Twórczość artystów amatorów z nurtu sztuki naiwnej i art brut, która pozostaje poza głównymi, uznanymi kierunkami sztuki, na peryferiach oficjalnych konwencji i stylów jest szczególnie interesująca i warta popularyzacji. Dlatego też w 2009 roku ogłosiliśmy Biennale Sztuki Naiwnej i Art Brut Pogranicza Polsko-Słowackiego im. Edwarda Sutora. Jego laureatami zostali Miroslav Potoma ze Stročína i Stefan Telep ze Zdyni, których twórczość prezentujemy w dwujęzycznym, polsko-słowackim katalogu wspólnej wystawy, zorganizowanej w Ośrodku Współpracy Polsko-Słowackiej w Nowym Targu.
Wystawa laureatów Biennale
Wystawa laureatów Biennale
Zapraszamy do obejrzenia wystawy z cyklu Artyści pogranicza polsko-słowackiego, na której prezentujemy malarstwo Miroslava Potomy i Stefana Telepa - laureatów zorganizowanego w grudniu 2009 roku Biennale Sztuki Naiwnej i Art Brut im. Edwarda Sutora.
Katalog wystawy pokonkursowej
Katalog wystawy pokonkursowej
Zachęcamy do zapoznania się z nową publikacją Związku Euroregion "Tatry" - katalogiem wystawy pokonkursowej Biennale Sztuki Naiwnej i Art Brut Pogranicza Polsko-Słowackiego im. Edwarda Sutora.
Wystawa pokonkursowa w Kieżmarku
Wystawa pokonkursowa w Kieżmarku
W piątek 17 grudnia 2010 r. w salach wystawowych Muzeum w Kieżmarku ul. MUDr. Alexandra 11odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej Biennale Sztuki Naiwnej i Art Brut Pogranicza Polsko-Słowackiego im. Edwarda Sutora.
Wystawa pokonkursowa w Nowym Targu
Wystawa pokonkursowa w Nowym Targu
W dniu 24 listopada 2010 r. w Ośrodku Współpracy Polsko-Słowackiej w Nowym Targu odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej Biennale Sztuki Naiwnej i Art Brut Pogranicza Polsko-Słowackiego im. Edwarda Sutora, w trakcie którego nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród i wyróżnień jego laureatom.
II etap oceny prac
II etap oceny prac
Na posiedzeniu w dniu 08.10.2010 r. jury dokonało II etapu oceny prac zakwalifikowanych do konkursu twórczości artystów amatorów z kręgu sztuki naiwnej i art brut, organizowanego w ramach Biennale Sztuki Naiwnej i Art Brut Pogranicza Polsko-Słowackiego im. Edwarda Sutora. Jury wybrało prace na wystawę pokonkursową oraz przyznało nagrody i wyróżnienia.
I etap oceny prac
I etap oceny prac
Jury dokonało I etapu oceny prac nadesłanych do konkursu twórczości artystów amatorów z kręgu sztuki naiwnej i art brut, organizowanego w ramach Biennale Sztuki Naiwnej i Art Brut Pogranicza Polsko-Słowackiego im. Edwarda Sutora.
Jury Biennale
Jury Biennale
Oceny prac zgłoszonych do Biennale Sztuki Naiwnej i Art Brut Pogranicza Polsko-Słowackiego im. Edwarda Sutora dokonało interdyscyplinarne polsko-słowackie jury.
Ogłoszenie Biennale i Regulamin
Ogłoszenie Biennale i Regulamin
Związek Euroregion "Tatry" zaprasza do udziału w Biennale Sztuki Naiwnej i Art Brut Pogranicza Polsko-Słowackiego im. Edwarda Sutora.